Yeni Yol Okulları Haberler

HABERLER

Okulumuz ile ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK BİLİM İNSANI DESTEK PROGRAMLARINDA ÖĞRENCİMİZ BERKAY AKSOY COĞRAFYA ALANINDA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Sergisi ve Ödül Töreni Bursa Teknik Üniversitesinin ev sahipliğinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonunda gerçekleşti. Okulumuz Öğrencisi Berkay AKSOY, öğretmen Elif Karademir’in danışmanlığında ‘Plastiği Okumak: Cumhuriyetimizin 100. Yılında Reçine Kodlu Plastik Atık Bilinçlenme Hareketi’ adlı projesi ile Coğrafya alanında bölge birincisi olma başarısı gösterdi.

KEŞFET

YENİ YOL ORTAOKULU 6. SINIFLARIMIZ 3. ESKİŞEHİR KİTAP FUARI' NDA YERİNİ ALDI.

6. sınıf öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşen fuar gezimizde öğrencilerimiz, kitapların büyülü dünyalarına tanık oldu. İstekleri doğrultusunda aldıkları kitaplarla hem ufuklarını hem kütüphanelerini zenginleştirdiler.

KEŞFET

FRC FIRST ROBOTICS COMPETITION MARMARA REGIONAL

Lise Robotik FRC takımımız #8783 Apeiron

KEŞFET

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ RESİM YARIŞMASI

KEŞFET

DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ

KEŞFET

OKULUMUZDA 2. DÖNEM VELİ TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİ

KEŞFET

YENİ YOL LİSESİ MUN KULÜBÜ 14 DELEGE İLE SAIMUN DUBLİN'DE

KEŞFET

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 109. YILDÖNÜMÜ TÖRENİMİZ

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109.yıl dönümünde, tarih ve kahramanlıkla dolu geçmişimizi anlamak ve gelecek nesillere aktarmak adına, okulumuzda gerçekleştirdiğimiz muhteşem gösteriyle bir kez daha bir araya geldik.

KEŞFET

Pİ GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZ

Pi Günü'nde matematiğin büyüsüne kapıldık ve pi sayısının sonsuzluğunu keşfettik!

KEŞFET

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 103. YILI

Bugün, Türkiye’nin milli marşı İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin coşkusunu okulumuzda gerçekleştirdiğimiz gururlu törenle kutladık!

KEŞFET

DÖNÜŞTÜRÜP TASARLIYORUM 24'

Okulumuzda geleneksel olarak düzenlediğimiz "Dönüştürüp Tasarlıyorum - RECYCLING and DESIGNING OUR COSTUMES " tasarım yarışmasının bu yıl 4.sünü gerçekleştirdik.

KEŞFET

"SHOW ME YOUR BEST DANCE" FİNALİ BÜYÜLEDİ

Geleneksel dans yarışmamız "Show Me Your Best Dance" 26 Aralık Salı günü gerçekleştirilen final etabı ile son buldu. 2, 3, 4 ve 6. sınıflardan ön elemeleri başarıyla geçen toplam 22 dans grubu, hünerlerini sergiledi. Müzik tercihi, kostüm seçimi, senkronizasyon ve koreografi üzerinden puan toplayan gruplar, izleyenlere keyifli anlar yaşattılar. Jüri üyelerinin puanlamaları sonrasında derecelendirme şu şekilde gerçekleşti;

KEŞFET

MUTLU YILLAR!

Yeni umutların yeşerdiği, başarılı, sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle... Mutlu Yıllar!

KEŞFET

TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI OKULLARDA ORMAN PROGRAMI

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Okullarda Orman programı kapsamında koordinatör öğretmenlerimiz Fulya Töre ve Nevin Kurt önderliğinde yapılan, Kasım ve Aralık ayı etkinliklerimizi gerçekleştirdik.

KEŞFET

QR KOD BİLGİ YARIŞMASI

Yeni Yol Okulları olarak spora, teknolojiye ve bilime verdiğimiz önemi okulumuz Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimiz tarafından düzenlenen “QR Kod Bilgi Yarışması” ile bir kez daha vurguluyoruz. 5. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu yarışmamız Oryantring etkinliği ile başladı. Görevleri tamamlayan öğrencilerimiz, üzerlerinde QR kod bulunan dosyaları okutarak karşılarına çıkan Google Form içerisinde 9 adet (Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, İngilizce, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Beden Eğitimi, Genel Kültür) açık uçlu soruları cevaplamışlardır. 11 takım ve 66 öğrencimizin katıldığı yarışmamız da eğlenceli ve kıyasıya rekabet ile geçen üç gün sonunda renkli görüntüler ortaya çıktı.

KEŞFET

YURT DIŞI ÜNİVERSİTE KABULLERİ - MELİS DEMİRTOPUZ

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

KÜÇÜK KELİME AVCILARI

Okulumuz 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri Kelime Avcıları oldular! Kırmızı ve mavi olarak takımlara ayrılan öğrenciler, öğretmenleri tarafından bahçede saklanan kelime kartlarını hızlıca bularak anlamlarıyla eşleştirmeye çalıştılar. En hızlı ve doğru eşleştirme yapılması hedeflenen oyunda öğrencilerimiz büyük bir çaba gösterdiler. Katılım sağlayan öğrencilerimize ve etkinliğimizi düzenleyen öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Little Word Hunters Our 2nd, 3rd and 4th grade students became Word Hunters! The students, who were divided into red and blue teams, quickly found the word cards hidden in the garden by their teachers and tried to match them with their meanings. Our students made a great effort in the game, which aimed to make the fastest and correct matching. We would like to thank our students who participated and our teachers who organised the activity.

KEŞFET

ORTAOKUL VOLEYBOL TURNUVASI SONUÇLANDI

Ortaokul sınıflararası düzenlediğimiz voleybol turnuvamızda takımlarımız kıyasıya mücadele etti. Voleybol Turnuvası 7. ve 8. Sınıflar 1. 7A 2. 8C 3. 7C 5. ve 6. Sınıflar 1. 6C 2. 5D 3. 6B Katılım gösteren tüm öğrencilerimize teşekkür eder, dereceye giren takımlarımızı tebrik ederiz.

KEŞFET

IB ÖĞRENCİLERİMİZ ENGELLİLER ENTEGRE YÜKSEKOKULUNDA

Farkındalığı arttırmak amacıyla 3 Aralık Engelliler Günü kapsamında okulumuz 11. sınıf IB öğrencileri ile Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya gelerek öncelikle Engelliler Entegre Yüksekokulu ve "İşitme Engelli Olmak" konusu hakkında konuştu, bilgiler edindi. Daha sonra oradaki öğrencilerle birlikte Yılbaşı temalı seramik çalışması yapan öğrencilerimiz çalışma sonunda katılım belgelerini aldı. Toplamda 14 öğrencinin yer aldığı etkinliğin sonunda ortaya çıkan keyifli çalışmalar için emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

KEŞFET

ÖĞRENCİLERİMİZ BİR MUN KONFERANSINI DAHA GERİDE BIRAKTI

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Yeni Yol Junior MUN kulübü olarak Çanakkale' de düzenlenmiş olan TroyMUN'23' e katılarak bir MUN konferansını daha geride bıraktılar. 27-30 Aralık 2023 tarihlerinde Junior MUN kulübü öğrencileri senenin ilk MUN konferansına katıldılar. Öğrencilerimiz, bir yandan eleştirel düşünme, takım çalışması ve liderlik yeteneklerini bir yandan da araştırma, konuşma, tartışma ve yazma becerilerini geliştirdiler. Kulübün deneyimli öğrencileri tartışmalara kaldıkları yerden aynı enerji ve şevkle devam ederken yeni başlayanlar da ilk defa MUN deneyimlerini yaşamış oldular. Öğrencilerimiz 4 gün boyunca eğitim, kadın hakları, çevresel sorunlar, ülke politikaları, krizler vb. birçok soruna çözüm üretmeye çalışıp ve konferansı tamamladılar. Böylelikle güncel dünya meseleleri hakkında daha derin bir anlayışa sahip oldular. Konferansta ekibimizden; Serra Esen “Outstanding Delegate” Zeynep Göknil Karausta “Outstanding Delegate” Deniz Kocaman “Honorable Mention” Zeynep İpekçi “Honorable Mention” Ceren Özer “Honorable Mention” ödülünü aldı. Ödül alan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Tüm katılan öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder, çalışmalarının devamını dileriz.

KEŞFET

YENİ YOL JUNIOR MUN KULÜBÜ TROYMUN'23 GEZİ GÜNÜ

TROYMUN'23 3 günlük konferansın ardından, katılımcı tüm öğrencilerle Çanakkale'de kültürel tur gerçekleştirdi. Kulüp öğrencilerimizin de katıldığı gezide Aynalı Çarşı, Troya Müzesi, Truva Atı ve Çimenli Kale gezildi.

KEŞFET

GELENEKSEL BİLGİ KURAMI KONFERANSI

İlki 16 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek olan Geleneksel Bilgi Kuramı Konferansımızı gururla sunarız. Konferansın detayları ilerleyen zamanlarda duyurulacaktır. Yeni Yol Bilgi Kuramı Konferansı, yenilikçi fikirlerin paylaşılması ve bilginin gücüne ilişkin entelektüel gelişimin teşvik edilmesi için bir platform sağlayarak, aydınlatıcı açılış oturumları, ilgi çekici atölye çalışmaları ve interaktif tartışmalar içerecektir. Bu aydınlatıcı etkinlikte sizin katılımınızı ve anlamlı katkılarınızı bekliyoruz. We proudly present our first annual Theory of Knowledge Conference to be held on the 16th of March, 2024. The details of the conference will be announced soon. Yeni Yol Conference will feature insightful keynote sessions, engaging workshops, and interactive discussions, providing a platform for sharing innovative ideas and fostering intellectual growth regarding the power of knowledge. We anticipate your presence and meaningful contribution to this enlightening event.

KEŞFET

YURT DIŞI ÜNİVERSİTE KABULLERİ - MELİSA AYŞE GÜZELOĞLU

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

ÖĞRENCİMİZ BERKAY AKSOY'UN "İKLİM ELÇİSİ OLUYORUZ" KONULU SUNUMU

100. Yılında Cumhuriyet ve Eğitim teması ile Ülker Yörükoğlu Bilsem tarafından Denizli'de gerçekleştirilen Bilsem 3. Sosyal Bilimler ve Çocuk Kongresi'nde "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Birer İklim Elçisi Oluyoruz" konulu bildirisini sunan 6. sınıf öğrencimiz Berkay Aksoy'u ve Bilsem danışman öğretmeni Elif Karademir'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

KEŞFET

KÜÇÜK KIZ VOLEYBOL TAKIMIMIZDAN GÜZEL BAŞLANGIÇ

22 Kasım tarihinde start alan Küçük Kızlar Voleybol İl Birinciliği müsabakalarında temsilcimiz, oynadığı oyun ve verdiği mücadele ile camiamızı sevince boğdu. Henüz yeni kurulmuş ve kısıtlı süre çalışma imkanı bulmuş olmalarına rağmen, çok iyi bir performans sergileyen ekibimiz grup elemelerinde çıktığı 3 maçın 2'sini kazandı. İlk maçın heyecanı ile Özel Çağdaş Koleji karşısında 2-0 sahadan mağlup ayrılan kızlarımız, Gülay Kanatlı Ortaokulunu 2-0; Özel Gelişim Koleji'ni de 2-1 mağlup ederek yoluna devam ediyor. Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ferhat Ertaş nezaretinde çalışmalarına devam eden takımımız, 13 Aralık'ta, Şehit Halil Durmaz Ortaokulu ile karşı karşıya gelecek. Bu maçı kazandığı takdirde çeyrek final biletini cebine koyacak olan küçük kızlarımıza başarılar diliyoruz.

KEŞFET

GENÇ-A ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZ DOLUDİZGİN

Genç Erkek Basketbol Takımımız grup eleme müsabakalarına mağlubiyetle başlayarak kötü bir başlangıç yapmıştı. Daha sonra toparlanarak, oynadığı 3 müsabakadan da galibiyetle ayrılan temsilcimiz yarı finale göz kırptı. Birey Koleji maçını 85-70 kaybeden ekibimiz sırasıyla; Beyhan Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi'ni 94-43, Özel TED Koleji'ni 95-50 ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ni 97-79 mağlup ederek puanını 7'ye çıkardı ve grubunda ikinci sıraya yerleşti. 1 Aralık Cuma günü saat 11.30'da, Fatih Fen Lisesi ile karşılaşacak gençlerimiz müsabakadan galip ayrılmaları durumunda son 4'e kalacaklar. Centilmence mücadele ederek, turnuvada okulumuzu temsil eden öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Oğuzhan Konya'yı tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

JUNIOR MUN KULÜBÜMÜZ TROYMUN'23 ETKİNLİĞİNDE

Bu yıl altıncısı düzenlenen ve Türkiye'nin bir çok ilinden katılım sağlanan Çanakkale TroyMUN'23 konferansı 14 öğrencimizin de katılımları ile başladı. Katılım gösteren öğrencilerimize iyi çalışmalar ve başarılar diliyoruz.

KEŞFET

YENİ YOL AİLESİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ YEMEĞİNDE BULUŞTU

Yeni Yol Eğitim Kurumları, 24 Kasım Cuma akşamı gerçekleştirilen Öğretmenler Günü yemeğinde buluştu. Yeni Yol Okulları, Yeni Yol Özel Öğretim Kursu ve Yeni Yol Kişisel Gelişim Kursunda görev yapan yönetici, idareci, öğretmen ve çalışma arkadaşlarımızdan yaklaşık 350 kişiden oluşan misafirlerimize The Garden Eskişehir ev sahipliği yaptı. Böylesine özel bir günde yemeğimize katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

KEŞFET

YELKEN TAKIMIMIZ YENİ ÜYELERİ İLE BİRLİKTE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

YELKEN TAKIMIMIZ YENİ ÜYELERİ İLE BİRLİKTE EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI Lise öğrencilerimiz Ada Ertuğrul, Elif Babacan, Kıvanç Alpan ve Berk Karakurt; Uluslararası Tekne Kaptanlığı Eğitimi için İstanbul'da toplandı. Kasım ara tatilinde 5 gün boyunca 30 saat eğitim alan öğrencilerimiz, teorik ve uygulama eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamladılar. Genç denizcilerimize bundan sonraki denizcilik kariyerlerinde başarılar diliyor; YouthSailling'e ve eğitim boyunca ekibimizin başında olan öğretmenimiz Oğuzhan Can'a teşekkür ediyoruz.

KEŞFET

GELENEK BOZULMADI! GENÇ YÜZÜCÜLERİMİZDEN ARKA ARKAYA 4. ŞAMPİYONLUK

Okulumuz yüzme takımları, rekorlarına bir yenisini daha ekledi. Genç Kız takımımız kendi kategorisinde üst üste 4. kez Eskişehir Şampiyonu olurken; Genç Erkek takımımız da üst üste 2. kez şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı. 21-23 Kasım tarihleri arasında, Yenikent Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen, MEB Okul Sporları Gençler Yüzme İl Birinciliği Müsabakalarında Yeni Yol Okulları yüzücüleri kürsüden inmedi! Genç Kızlar Takım, Genç Erkekler Takım ve Ferdi Yarışmacı olarak katılan toplam 18 sporcumuz; ????22 Altın, ????19 Gümüş, ????10 Bronz olmak üzere toplamda 51 madalya toplayarak organizasyondan başarı ile ayrıldılar. Başta sporcularımız olmak üzere; bu gurur tablosunda emeği geçen ailelerini, kulüplerini, antrenörlerini tebrik ediyoruz. Baş antrenörümüz Aybars Sawiş'e ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Gizem Öztürk'e teşekkür ediyor; 12-14 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Grup Elemelerinde ilimizi ve okulumuzu temsil edecek ekiplerimize başarılar diliyoruz.

KEŞFET

YENİ YOL OKULLARI IB ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETMENLERİ, 18-25 KASIM TARİHLERİ ARASINDA ANADOLU ÜNİVERSİTESİNİN DÜZENLEDİĞİ 4. ULUSLARARASI PİYANO GÜNLERİNE KATILDI.

Yeni Yol Okulları IB öğrencileri ve öğretmenleri, 18-25 Kasım tarihleri arasında Anadolu Üniversitesinin düzenlediği 4. Uluslararası Piyano Günlerine katıldı.

KEŞFET

CARIBOU ULUSLARARASI MATEMATİK YARIŞMASI

Okulumuzda düzenlenen Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’na katılan öğrencilerimize sertifikalarını takdim ettik. Katılan tüm öğrencilerimizi başarıları ve gayretlerinden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

KEŞFET

YURT DIŞI ÜNİVERSİTE KABULLERİ - RANA BERİL GÜLCÜ

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

YENİ YOL IB-25 SINIFIMIZIN GÜZ DÖNEMİ VELİ TOPLANTILARI YAPILDI

Birebir görüşmeler ile gerçekleştirilen toplantımızda velilerimiz ve öğretmenlerimiz; öğrencilerimizin durumunu değerlendi. Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.

KEŞFET

YENİ YOL İLKOKULU GÜZ DÖNEMİ VELİ TOPLANTILARI YAPILDI

Birebir görüşmeler ile gerçekleştirilen toplantımızda velilerimiz ve öğretmenlerimiz; öğrencilerimizin durumunu değerlendi. Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.

KEŞFET

YENİ YOL ORTAOKULU GÜZ DÖNEMİ VELİ TOPLANTILARI YAPILDI

Birebir görüşmeler ile gerçekleştirilen toplantımızda velilerimiz ve öğretmenlerimiz; öğrencilerimizin durumunu değerlendi. Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.

KEŞFET

YENİ YOL ANADOLU VE FEN LİSESİ GÜZ DÖNEMİ VELİ TOPLANTILARI YAPILDI

Birebir görüşmeler ile gerçekleştirilen toplantımızda velilerimiz ve öğretmenlerimiz; öğrencilerimizin durumunu değerlendi. Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.

KEŞFET

CUMHURİYET LİSE SATRANÇ TURNUVAMIZ SONUÇLANDI

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Lise Satranç Turnuvamız; öğrencilerimizin kıyasıya mücadelesi ile sonuçlandı. Cumhuriyet Satranç Turnuvası Lise Sonuçları 1. Ahmet Onur Kına 2. Poyraz Uçmazbaş 3. Furkan Cengiz Koşarer Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

KEŞFET

CUMHURİYET İLKÖĞRETİM SATRANÇ TURNUVAMIZ SONUÇLANDI

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında İlköğretim Satranç Turnuvamız; öğrencilerimizin kıyasıya mücadelesi ile sonuçlandı. Cumhuriyet Satranç Turnuvası Sonuçları 1 ve 2. Sınıflar Kategorisinde, 1. Siyabend Saldan 2. Tuna Önder 3. Oğuz Kaan Başer 3 ve 4. Sınıflar Kategorisinde, 1. Poyraz Çankaya 2. Doruk Altınok 3. Deniz Dursun 5 ve 6. Sınıflar Kategorisinde, 1. Batu Bayrakçı 2. Candar Yosuncığır 3. Kaan Tuğra Esen 7 ve 8. Sınıflar Kategorisinde, 1. Deniz Kocaman 2. Çağan Öztürk 3. Erdem Eren Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

KEŞFET

MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY'UN YAZDIĞI "İSTİKLAL MARŞI" NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI SONUÇLANDI.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı "İstiklal Marşı" nı Güzel Okuma Yarışması sonuçlandı. En güzel okuyan öğrencilerimiz; 3A Sınıfından Alya Nil Zehir 3C Sınıfından Gökdeniz Şimşek 4A Sınıfından Mert Alkan 4B Sınıfından Lena ölçer 4C Sınıfından Aden Masal Özdemir olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

KEŞFET

100. YIL GÖRSEL SANATLAR AFİŞ YARIŞMASI KAZANANLARI BELLİ OLDU

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında, okulumuzda görsel sanatlar zümresinin düzenlediği “Afiş Tasarım“ yarışması sonuçlandı. Birbirinden başarılı çalışmaların ortaya çıktığı yarışmada; 1. 8-D sınıfından Nisanur Akyol, 2. 5-C sınıfından Cemre Karabıyık, 3. 7-A sınıfından Alptunga Aydın oldu. Yarışmamıza katılan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor; başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

100. YIL MÜNAZARA YARIŞMASI KAZANANLARI BELLİ OLDU

Sosyal Bilimler 100. Yıl Münazara Turnuvası Kazananları Belli Oldu. Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında "Cumhuriyet" temalı turnuvamız sonuçlandı. 7. Sınıflarda 7/A sınıfı öğrencilerimizden, Zeynep İpekçi Zeynep Göknil Karausta Ceren Özer Mehmet Baran Kabal Defne Kahya birinci olmuştur. 6. Sınıflarda ise 6/A sınıfı öğrencilerimizden, Kaan Tuğra Eşen Beril Asar Berkay Aksoy Alp Harmancı Elif Su Şimşek birinci olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

KEŞFET

IB ÖĞRENCİMİZ MURAT ARDA TEK YURT DIŞI ÜNİVERSİTELERİNE KAYIT HAKKI KAZANMIŞTIR

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

BATU BAYRAKÇI CUMHURİYET KUPASI ŞAMPİYONU OLDU

Odunpazarı Belediyesi 3D Gençlik Festivali etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen, 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvasına katılan okulumuz öğrencisi Batu Bayrakçı, kendi kategorisinde şampiyon oldu. İl birincisi unvanı ile kürsüye çıkan başarılı satranççımız Batu, ödülünü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un elinden aldı. Coşkuyla kutlamaya devam ettiğimiz bu günlerde, camiamıza bir sevinç daha yaşatan öğrencimizi, öğretmenini ve ailesini kutluyor; başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

GİYİM SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ FİRMALARINDAN SARAR FABRİKASI GEZİMİZ

İlkokul 3. sınıf öğrencilerimizin IB PYP "Kendimizi İfade Etme Yollarımız" ünitesi kapsamında üretim ve üretimin önemini yerinde görüp öğrenmeleri amacıyla yaptığımız Sarar Üretim Fabrikası gezimizde öğrencilerimiz Sarar Şirketler Grubu Protokol Müdürü Alaattinin Çoban tarafından karşılandı. Üretim teknikleri, hacmi, ihracat performansı, ar-ge yetkinliklerini ve ürünlerin üretim aşamalarını gördük ve öğrendik.

KEŞFET

100.YILIN İLK MADALYASI BEREN'DEN GELDİ

Okulumuz 10. sınıf öğrencisi Beren Urhan madalyaya koştu. 26 Ekim tarihinde, Cumhuriyetin 100.yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Koşusunda, okulumuzu temsil eden başarılı sporcumuz kürsüye çıktı. Genç Kızlar kategorisi, 3.000 m. kros müsabakasında koşan Beren, yarışmayı ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalyayı boynuna taktı. Bu sonuçla sezon öncesinde moral depolayan ve ciddi bir prova yapma imkanı bulan öğrencimizi tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

CRAZY HAIR DAY 1 VE 2. SINIFLARIMIZ

1. ve 2. sınıf öğrencilerimizin katılımları ile gerçekleştirdiğimiz "ÇILGIN SAÇ GÜNÜ" partisinde çok eğlendik! Eğlenme ile öğrenmenin birlikte gerçekleştiği, çocukların koridorlarda merak ile gezdiği, keyif dolu bir gün oldu. Partimize heyecan ile hazırlanan çocuklarımıza; onları hazırlayan velilerimize ve partimizin mimarı öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Yeni partiler için bizi takip etmeye devam edin…

KEŞFET

CRAZY HAIR DAY 3 VE 4. SINIFLARIMIZ

3. ve 4. sınıf öğrencilerimizin katılımları ile gerçekleştirdiğimiz "ÇILGIN SAÇ GÜNÜ" partisinde çok eğlendik! Eğlenme ile öğrenmenin birlikte gerçekleştiği, çocukların koridorlarda merak ile gezdiği, keyif dolu bir gün oldu. Partimize heyecan ile hazırlanan çocuklarımıza; onları hazırlayan velilerimize ve partimizin mimarı öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Yeni partiler için bizi takip etmeye devam edin…

KEŞFET

ORTAOKUL MÜNAZARA YARIŞMALARI

Yeni Yol Okulları olarak düşüncelerini özgürce dile getirebilen, saygı çerçevesinde tartışabilen, problem çözme yeteneği gelişmiş bireyler yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Okulumuzda sosyal bilgiler zümresi tarafından düzenlenen ortaokul Münazara Turnuvası'nın finallerini tamamladık. Çocuklarımız heyecanla mücadelelerini etti. Tabii ki kazanan vardı ama bizce hepimiz kazandık. Katılım sağlayan öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

KEŞFET

1. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİ VE ETİ SU ALTI DÜNYASI GEZİSİ

Yeni Yol İlkokulu 1. sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkında yer alan Eti Su Altı Dünyası ve Hayvanat Bahçesi'ni gezdiler. Doğal yaşam ve hayvanlar hakkında bilgi alan öğrencilerimiz; Hayvanat Bahçesindeki hayvan türleri sayısının 120, Sualtı Dünyası’nda da 123 tür su altı canlısı olmak üzere toplamda 243 farklı türde hayvan türü bulunduğunu öğrenen öğrencilerimiz yaşayarak ve görerek öğrenmenin mutluluğu ile okula döndüler.

KEŞFET

YURT DIŞI ÜNİVERSİTE KABULLERİ - RANA BERİL GÜLCÜ

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya şimdiden başladı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

OKULUMUZDA ERASMUS GÜNLERİ

Okulumuzda 13 Ekim tarihinde Uluslararası Kamu Belediye ve Sivil Toplum Kuruluşları Proje Destekleme Derneği (PRODER) bünyesinde gerçekleştirilen sunumda lise öğrenimi devam eden gençlere Erasmus+, Avrupa Dayanışma Programı ve PRODER’ in daha önce gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi verildi, sunumlar gerçekleştirildi. PRODER bünyesinde proje sorumluları Melisa Pektaş'a ve Ece Akça'ya sunumları, bilgilendirmeleri için teşekkür ediyoruz.

KEŞFET

HIPPO DİL OLİMPİYATLARINDA BÜYÜK BAŞARI!

27-29 Eylül 2023 tarihlerinde İtalya'nın Roma kentinde finalleri düzenlenen 2022-2023 HIPPO Dil Olimpiyatlarında ülkemizi ve okulumuzu temsil ederek; katılan 83.295 kişi arasından öğrencimiz Mehmet Baran Kabal 30. olmuştur. Büyük bir başarı gösteren, şehrimizde bu başarıyı gösteren tek öğrenci olan Mehmet Baran Kabal'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

ESKRİMDE KUPA İLE DÖNDÜK

KEŞFET

Finale Kalan Öğrencimiz Mehmet Baran Kabal İtalya'da

KEŞFET

ARAŞTIRMACI, KOLEKSİYONER YAZAR KEREM ATILMAZ OKULUMUZDA!

Araştırmacı, koleksiyoner yazar Kerem Atılmaz'ın hayatını adadığı geniş koleksiyonu okulumuzda sergilendi. TFF Süper Lig’de spor yöneticisi olan konuğumuzun yazdığı "Korkusuzlar" kitabı; 1914 yılında Birinci Dünya Savaşında Çanakkale cephesinden başlayarak Milli Mücadele’nin Cumhuriyetle taçlandığı 1923 yılına kadar Anadolu’nun bağrından çıkan, zor şartlarda inanılması güç mücadele örnekleri sergileyen, imkansız bir savaşa girişmiş adı sanı bilinmeyen kadın, erkek, er, komutan, mebus, memur yirmi beş isimsiz kahramanın hatıralarını yad ederken geçmişin hatıralarından birer ibret vesikası sunuyor hepimize. Okulumuzda sergilemek için birinci Dünya Savaşı ile Cumhuriyet'in ilanı arasından asırlık objeler ile gelen yazarımız; öğle arasında tarih ile ilgilenen öğrencilerimizle bu konular üzerine sohbet ettikten sonra imza töreni ile günü sonlandırdı. Yazarımıza ve ilgili öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

KEŞFET

Yurt Dışı Üniversite Kabulleri - Yağmur Özkırım

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya şimdiden başladı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Yurt Dışı Üniversite Kabulleri - Arifhan Geçkalan

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya şimdiden başladı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Yurt Dışı Üniversite Kabulleri - Rana Beril Gülcü

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya şimdiden başladı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Yeni Yol Okulları MICC

Türkiye'de ilk kez yapılan Model Uluslararası Ceza Mahkemesi (MICC) Eskişehir Yeni Yol Okullarında

KEŞFET

Eskrimde Yeni Yol Sesleri

Geçtiğimiz hafta düzenlenen okul sporları eskrim il birinciliği müsabakalarına 6 öğrencimiz ile katıldık ve finalleri kendi içimizde oynayarak kürsüde boşluk bırakmadık.

KEŞFET

Junior Model United Nations Kulübü Simülasyon Gerçekleştirdi

6. sınıf MUN Kulübümüz, kulüp öğretmeni İrem Arslan önderliğinde dünyadaki savaş ve göç problemlerini konu alan bir simülasyon gerçekleştirdi.

KEŞFET

Doğa Dostu Eğitimci Yazar Sevgi Balcı Okulumuzda

Doğa Dostu Eğitimci Yazar Sevgi Balcı misafirimiz oldu. 1-2 Aralık tarihlerinde Yeni Yol Anaokulu ve İlkokulu öğrencileri ile buluştu.

KEŞFET

Model Uluslararası Ceza Mahkemesi Kapanışı Yapıldı

MICC programının son gününde katılımcılar şehrimizi gezdiler. Akşam oturumunda kapanış konuşmaları yapıldı, sertifika ve ödüller verildi.

KEŞFET

Bilim İnsanlarımız Koridorda!

Geleneksel hale getirdiğimiz “Koridor Deneyleri” etkinliğimiz, 5. sınıf öğrencilerimizin kendi seçtikleri deneyleri keyifle sunumlarıyla başladı.

KEŞFET

Yeni Yol Okulları İstanbul'daki Üniversitelerdeydi

Yeni Yol Lisesi 11 ve 12. sınıf öğrencileri 09 Aralık Cuma günü İstanbul'daydı. Sabah erken saatlerde yola çıkan 60 öğrencilik kafilemiz; yapılan keyifli kahvaltının sonrasında Sabancı Üniversitesine geçti.

KEŞFET

Baran Bayden Yurt Dışı Üniversitelerine Kayıt Hakkı Kazanmıştır

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Ezgi Sönmez Yurt Dışı Üniversitelerine Kayıt Hakkı Kazanmıştır

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Defne Çukul Yurt Dışı Üniversitelerine Kayıt Hakkı Kazanmıştır

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Selin Çukul Yurt Dışı Üniversitelerine Kayıt Hakkı Kazanmıştır

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Cemre Naz Tomruk Yurt Dışı Üniversitelerine Kayıt Hakkı Kazanmıştır

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Melih Kanatlar Yurt Dışı Üniversitelerine Kayıt Hakkı Kazanmıştır

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Sinem Yılmaz Yurt Dışı Üniversitelerine Kayıt Hakkı Kazanmıştır

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Elif Ceren Erdoğan Yurt Dışı Üniversitelerine Kayıt Hakkı Kazanmıştır

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

Engin Ege Gürel Yurt Dışı Üniversitelerine Kayıt Hakkı Kazanmıştır

12. sınıf IB öğrencilerimiz Yurt Dışı Üniversitelerine kayıt hakkı kazanmaya devam ediyor. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KEŞFET

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM FORMU

Yeni Yol