Yeni Yol Okulları Bursluluk Koşulları

BURSLULUK KOŞULLARI

Aday öğrencilerimiz için Ocak veya Şubat ayında kurumumuz tarafından belirlenen tarihlerde BURSLULUK sınavlarımız gerçekleştirilir. Sınav tarihlerimiz yaklaşık 2 ay öncesinden sosyal medya hesaplarımız ve internet sitemizde aday öğrenci ve velilerimiz ile paylaşılır.

BURSLULUK sınavlarımız 4-5-6-7-8-9-10 ve 11. Sınıfta öğrenim görmekte olan öğrenciler için gerçekleştirilir.

Öğrencilerimize verilen eğitim bursları sınav başarılarına göre kurum tarafından belirlenen kontenjanlar ile sınırlıdır. Aday öğrencilere verilecek eğitim burslarının geçerlilik süresi kurum tarafından belirlenir. Kaydı alınan öğrencilerimize verilen burslar eğitim gördükleri kademeden mezun olana kadar geçerlidir.

9. Sınıfa başlayacak aday öğrencilerimiz için girmiş oldukları LGS Yüzdelik dilimlerine göre verilen eğitim bursları sınav başarılarına göre kurum tarafından belirlenen kontenjanlar ile sınırlıdır. Sıralamada kurumun belirlediği yüzdelik dilime girmiş olan öğrenciler kayıt hakkına sahiptir. Kurumun belirlediği yüzdelik dilimin altında kalan öğrencilerimizin ise kurum içi yapılacak olan sınavla kayıt hakları değerlendirilmektedir.

BLOG

Biyoloji Zümresi

Biyoloji Zümresi

Biyoloji dersi yoğun bir bilgi aktarımının gerçekleştirildiği, dili Latince kökenli olan bir derstir.

KEŞFET
Coğrafya İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Coğrafya İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Yükseköğretim Kurumları Sınavında; TYT 7, AYT Edebiyat-Sosyal Bilimler Testinde 6, AYT Sosyal Bilimler-2 Testinde 11 soru sorulmaktadır.

KEŞFET
Geometri İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Geometri İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Mantık yürütme, zeka gücü ve pratik düşünme yeteneği gerektiren geometri çoğu öğrencinin zorlandığı derslerden biridir.

KEŞFET

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM FORMU

Yeni Yol