Yeni Yol Okulları Blog

BLOG

Öncelikli olarak “blog”un tanımından bahsetmekte yarar olduğunu düşünüyoruz.

Blog (Türkçe : ağ günlüğü, günce) teknik bilgi gerektirmeden kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir. Genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. Her gönderinin sonunda yazarın adı ve gönderi zamanı belirtilir. Yayıncının seçimine göre okuyucular yazılara yorum yapılabilir. Yorumlar, blog kültürünün çok önemli bir dinamiğidir; bu sayede yazar ve okuyucular arasında iletişim sağlanır. Bunun dışında, geri izleme mekanizmasıyla, belirli bir yazı hakkında yazılan diğer yazıların belirlenebilmesi de mümkündür.

Blog sitelerin en önemli özelliği, özellikle içerikleri oluşturan yazarların yazdığı içerikleri birinci şahıs bakış açısıyla yazmasıdır.

İnternet sitemizdeki bu bölümde öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin bize ulaştırdıkları yazılar, yayın kurulumuzun onayı alındıktan sonra paylaşılacaktır.

Biyoloji Zümresi

Biyoloji Zümresi

Biyoloji dersi yoğun bir bilgi aktarımının gerçekleştirildiği, dili Latince kökenli olan bir derstir.

KEŞFET
Coğrafya İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Coğrafya İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Yükseköğretim Kurumları Sınavında; TYT 7, AYT Edebiyat-Sosyal Bilimler Testinde 6, AYT Sosyal Bilimler-2 Testinde 11 soru sorulmaktadır.

KEŞFET
Geometri İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Geometri İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Mantık yürütme, zeka gücü ve pratik düşünme yeteneği gerektiren geometri çoğu öğrencinin zorlandığı derslerden biridir.

KEŞFET
Kimya İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Kimya İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Kimya dersi sayısal bir ders gibi gözükmesine rağmen öğrencilerin temelde belli bir bilgi birikimine de sahip olması gerekir.

KEŞFET
Türk Dili ve Edebiyatı İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

Türk Dili ve Edebiyatı İle İlgili Bilmemiz Gerekenler

9.Sınıf düzeyinde, Türk Dili ve Edebiyatı dersinde; edebiyat, edebiyat terim ve kavramları, edebiyatın güzel sanatlar içindeki yeri, eser-yazar ilişkisi; bir şiir, bir edebi metin, yapı, tema, zihniyet, dil ve anlatım özellikleriyle kavratılmakta öğrencilerimize Türk ve dünya edebiyatlarının seçkin örnekleri de tanıtılmaktadır.

KEŞFET
Yüzme Başarılarımız

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM FORMU

Yeni Yol